Z ogromną przyjemnością informujemy, że w tegorocznej edycji Black Waves Fest zagra szwedzki grupa October Tide! Formacja reaktywowana w 2009 przez Freda Normana po opuszczeniu Katatonii. Szykuje się solidna dawka szwedzkiego doom/melodic death metalu.

Tym samym tegoroczna edycja robi się mocno międzynarodowa.

Przybywajcie!

Założony w 2008 roku we Wrocławiu Deus Mortem to uznana marka na polskiej scenie, znana ze swojego brutalnego podejścia do black metalu. BWF maniacy będą mieli okazję doświadczyć na żywo mrocznej i niesamowitej energii, którą przynosi muzyka Deus Mortem

Fyrnask to blackmetalowy projekt z Niemiec, który został założony w 2008 roku przez multiinstrumentalistę Fyrnd, który wcześniej grał w innych zespołach takich jak Plague Angels i Unlight. Muzyka Fyrnask jest zainspirowana klasycznym skandynawskim black metalem oraz elementami folkloru germańskiego. Projekt wydał kilka albumów, w tym “Bluostar” (2010), “Eldir Nótt” (2013) i “Fórn” (2017), które zostały bardzo dobrze przyjęte przez scenę. Prawdopodobnie występ na BWF będzie pierwszym gigiem Fyrnask w Polsce! Przybywajcie!

The Committe w 2020 roku wydał bardzo dobrze przyjęty materiał Utopian Deception i z nim zaprezentuje się na deskach Black Waves Fest w październiku. Rdzeń muzyki zamaskowanego kwintetu to najlepsze tradycje melodyjnego black metalu z silnym naciskiem na klimat, wyobcowanie, nihilizm.

Załoga z Wilna na deskach BWF będzie promować swoje najnowsze wydawnictwo Colours of Faith. Nowoczesny black z elementami death’u, emocje, intensywność, klimat.

Sprawdzać, bo warto!

Pierwszy hord, który nawiedzi Jarocin w nadchodzącej edycji będzie Gorycz, która będzie promować swój najnowszy album Kamienie, który ukazał się pod koniec ubiegłego roku w Pagan Records.

Ukłony przed rewelacyjną mieszkanką, którą ciężko skwalifikować, dlatego nie będziemy bawić się w tym przypadku w szufladki. Czekamy na Gorycz!

Do składu dochodzi Dagorath!

Przypominamy o przedsprzedaży biletów!
Link do sklepu: [ kliknij tutaj!]

Aktualny skład festu:
Voidhanger
Black Tundra
Gruzja
Fleshworld
DOLA
Dagorath

Do składu dochodzi Polska DOLA.

Przypominamy o przedsprzedaży biletów!
Link do sklepu: [ kliknij tutaj!]

Aktualny skład festu:
Voidhanger
Black Tundra
Gruzja
Fleshworld
DOLA

Niestety ze składu odpada Arkona a w zamian dajemy petardę w postaci Voidhanger.
White Ward z  powodu Covid-19 również został zmuszony do odwołania trasy – zamiennik ogłosimy wkrótce!

Od pierwszego września rusza również sprzedaż biletów w cenie 60zł/70zł przez nasz  oficjalny sklep jak i w JOK Jarocin i klubokawiarni Kontrapunkt.  Liczba biletów ograniczona!

Link do sklepu: [ kliknij tutaj!]

Aktualny skład festu:
Voidhanger
Black Tundra
Gruzja
Fleshworld
TBA